Více fotek najdete v sekci FOTOGRAFIE

Štěnátka už odcházejí do nových domovů. Tentokrát se nám rozutekli převážně do ciziny. Modrý Bazi do Finska, kde se bude věnovat obedienci a výstavám a pokud vše klapne, zasáhne i do chovu. Zelený Bugsy odjel do Holandska, kde bude dělat rodinného parťáka a zaplní místo po předešlé chodské holčičce, která náhle zemřela. Hnědý Baccar byl vymodlený do Californie. Bude bydlet s dalšími dvěma chodskými holkami. Fialový Butch jel dělat radost také to Holandska. Tito lidé si přáli mít přesně takového pejska jako je Cash a vyplnilo se jim to. Červená Barra odletěla do Santa Cruz zaplnit místo po ztraceném štěňátku choďáčka, který byl pouze o 4 měsíce starší než ona. Žlutá Brissa zůstává tady v Čechách a taktéž zaplnila místo po náhle zemřelé chodsté holčičce. Pokud vše vyjde bude uchovněná a bude vidět i na výstavách. Oranžová Bailey pojede za svojí polosestrou z předchozího vrhu A. Abby se na ní jistě těší a čeká ji výstavní dráha a poté snad chovnost. No a poslední Růžová Beliz zůstane doma. Tak se moje smečka rozšíří a zůstane mi doma malá rodinka. Máma, táta a dcera. Přeji všem, aby měli ten nej život a spoustu krásných zážitků od svých nových páníčků.

Venku se těm našim 8 týdenním kuličkám líbí. Samozřejmě nejvíc hrabání v hlíně. Počasí nám žádný sníh nepřineslo a tak budou muset poznat sníh asi příští rok.

7 týdnů a poslední focení jednotlivců. Další už bude jen náhodné cvakání v pohybu venku.

Už je nám 6 týdnů. Tohle focení tedy bylo náročné, tolik zvuků, pískání a mlaskání co jsem musela vyluzovat by dalo na to nejvtipnější video světa.

Štěnátka když jim byl měsíc. Vyfotit je nebylo ještě moc náročné, ale čím starší, tím to začínalo bát náročnější. Jsou úžasní a je krásné pozorovat jak se mění a rostou. Získávají nové a nové dovednosti. Oranžová holčička dostala nové jméno z Bee jsme ji přejmenovali na přání její nové majitelky na Bailey.

Jména podle barev:

Modrý- Bazi Zelený- Bugsy Hnědý- Baccar Fialový- Butch Žlutá- Brissa Růžová- Beliz Oranžová- Bailey Červená- Barra

Narozen 4.12.2019  
otec: Cash Temný onyx  http://www.kpchp.org/pes.php?pes=4578 
matka: Frency od Brány Ráje  http://www.kpchp.org/pes.php?pes=6187 

29.12.2019 26 dní na světě. Štěňátka jsou už čilejší a už krásné chodí a začínají prozkoumávat okolí. Dostávají první příkrmy aby maminka mohla také odpočívat. Hrají si mezi sebou a zkoušejí hračky, samozřejmě míčky jsou prostě nejlepší.

4.12.2019 Svatá Barbora nám požehnala a na její svátek se nám narodilo osm krásných štěňátek. Byla to opravdu dlouhá noc. Frency se začala připravovat na porod už večer a tak jsme byli připraveni a čekali, až to začne. Byla hodina po půlnoci a Frency začala rodit. Postupně přišli na svět všechny čtyři holky a potom čtyři kluci. Nevím jak to udělala, ale je to šikulka. Nechávala si mezi štěňátky tak hodinu a půl pauzu, kdy pospávala a nabírala síly. Porod končil v půl jedenácté a tak jsme měli všichni za sebou celou noc bez spánku. Sice jsme padali únavou, ale spokojení. Jsem moc ráda, že Frenuška vše zvládla a to téměř sama. Je to úžasná holka a matka. Děkuji Ti Frency 🙂

Jak se štěňátka postupně rodili. Je nám jeden den.

  1. Červená

2. Oranžová

3. Žlutá

4. Růžová

5. Modrý

6. Zelený

7. Fialový

8. Hnědý